Touch the World
 
                                                                    

Millennium Cup

Results

2010 Collegiate Grade winners: Paraparaumu College

2010 Junior Grade winners: Norths Jade

Millennium Cup 10 2010 (note: school codes at the bottom)

Junior Pools Collegiate Pools Junior Grade Collegiate

OTK 27 v NTH  Q 1 (3, 4)

TAI 18 v NTH E. 9 (4, 4)

OTK 21 v NTH E. 5 (5, 5)

TAI 22 v NTH Q. 2 (3, 4)

OTK  18 v TAI 9 (5, 5)

NTHQ 7 v NTHE 13 (4, 4)

TAW R. 14 v SMC 14 (3, 3)

MAN W. 18 v POC 9 (3, 3)

TAW R. 26 v POC 2 (4, 3)

MAN W. 11 v SMC 13 (1, 4)

TAW R. 20 v MAN 14 (4, 3)

SMC 25 v POC 6 (4, 3)

Crossovers

RAN 14 v BVC 15 (4, 3)

COR 10 v NTH E. 9 (3, 3)

SPP 4 v NTH Q. 4 (4, 4)

TWI 14 v NTH I. 5 (3, 3)

Crossovers

AOT 20 v SMC 14 (5, 5)

TAWB 17 v AOTB 13 (4, 4)

MANW 12 v HVH 7 (5, 5)

STMR 17 v MANR 13 (5, 5)

BVC 14 v POC 4 (4, 2)

STM 13 v BVCB 10 (5, 5)

SPP 0 v NTH J. 24 (5, 3)

TWI 8 v RAN 15 (2, 3)

SPP 1 v RAN 25 (5, 4)

TWI 5 v NTH J. 28 (3, 3)

SPP 7 v TWI 7 (4, 4)

NTH J. 18 v RAN 2 (5, 3)

HVH 27 v STM F. 6 (5, 4)

TAW B. 5 v MAK 15 (5, 5)

HVH 4 v MAK 16 (5, 5)

TAW B. 26 v STM F 6 (3, 5)

HVH 7 v TAW B 12 (4, 4)

STM F. 4 v MAK 22 (3, 4)

LVN 23 v NTH I. 2 (5, 3)

BVC 8 v COR 7 (3, 4)

LVN 19 v COR 10 (4, 3)

BVC 14 v NTH I. 9 (3, 3)

LVN 16 v BVC 11 (4, 4)

NTH I. 4 v COR 15 (3, 4)

PPC 33 v BVC B. 4 (4, 3)

MAN R. 17 v AOT 16 (3, 3)

PPC 22 v AOT B. 6 (5, 3)

MAN R. 18 v BVC B. 9 (4, 4)

PPC 23 v MAN R. 7 (5, 1)

AOT B. 17 v BVC B. 5 (2, 4)

Semi-finals

OTK 10 v NTH J 16  (5, 5)

LVN 7 v TAI 11 (3, 3)

Final (12-3 half time)

NTH J. 22 v TAI 7

Fair Play Cup: OTK

Semi-finals

PPC 25 v MAK 5 (5, 5)

TAW R. 13 v WAI 9 (4, 3)

Final (7-10 half time)

PPC 19 v TAW 14

Fair Play Cup: PPC

(fair play points in brackets)

WAI 20 v STM R. 4 (4, 4)

BVC R. 6 v AOT 19 (3, 4)

WAI 15 v AOT 12 (0, 2)

BVC R 11 v STM R. 12 (4, 3)

WAI 19 v MAN B. 4 (3, 4)

STM R. 6 v AOT 18 (4, 4)

 

(fair play points in brackets)

Junior Placing

Collegiate Placing

1 NTH, 16

2 TAI, 15

3 OTK, 18

4 LVN, 16

5 BVC, 13

6 RAN, 14

7 COR, 14

8 NTH, 16

9=SPP, 18

9=NTH, 16

11 TWI, 12

12 NTH, 12 -total fair play points shown last

1 PPC, 19

2 TAW, 16

3=WAI 10

3=MAK 19

5 AOT, 15

6 SMC, 16

7 TAW, 16

8 AOT, 12

9 MAN, 9

10 HVH, 19

11 STM, 16

12 MAN 13

13 BVC, 11

14 POC 11

15 STM, 17

16 BVC, 16

Millennium Cup 9  2009

College Grade

1st

Wairarapa College (WAI)

2nd

Taita College (TTA)

3rd

Aotea College (AOT)

4th

Wellington Girls College (WGC)

5th

Norths Collegiate (NTH)

6th

Tawa College 1 (TAW)

7th

Hutt Valley High School (HVH)

8th

Sacred Heart College (SHC)

9th

Kapi Mana Invitation (KMI)

10th

St Marys College (STM)

11th

Samuel Marsden Collegiate (SAM)

12th

Mana College (MAN)

13th

Tawa College 2 (TAW)

14th

Bishop Viard College (BVC)

15th

St Matthews College (SMC)

16th

Porirua College (POC)

Junior Grade

1st

Brandon Intermediate (BRA)

2nd

Hutt Intermediate (HUT)

3rd

Otaki School (OTA)

4th

Kapi Mana Invitation (KMI) [Tawa Intermediate Emerald]

5th

Lakeview Flames (LKV)

6th

Tairangi School (TAI)

7th

EBIS Ferns (EBI)

8th

Norths Juniors (NTH)

9th

Tawa Intermediate 1 ((TWI)

10th

Corinna School (COR)

11th

Windley School (WIN)

12th

Levin Intermediate A1 (LVN)

13th

Rangikura School (RAN)

14th

Samuel Marsden Collegiate (SAM)

15th

Bishop Viard Intermediate (BVI)

 16th

Tawa Intermediate 2  (TWI)

Millennium Cup 8  2008

Junior Pools Collegiate Pools Junior Grade Year 7/8

LVN 21 v MAS 12 (3, 3)

LVN 18 v SHP 6 (3, 3)

LVN 11 v TBN 4 (5, 3)

MAS 16 v SHP 12 (4, 4)

MAS 11 v TBN 9 (3, 3)

TBN 11 v SHP 4 (3, 3)

KUR 27 v HOR 8 (4, 3)

KUR 25 v POR 9 (4, 3)

KUR 17 v WGC 11 (3, 4)

WGC 18 v POR 9 (3, 3)

WGC 15 v HOR 13 (3, 3)

POR 21 v HOR 9 (3, 1)

Crossovers

BRA 12 v SAM 9 (3, 4)

MAS 10 v NAE 8 (3, 3)

WIN 7 v TBN 7 (3, 3)

HUT 10 v CSJ 8 (3, 3)

SHP 14 v SWI 6 (2, 3)

QMC 10 v NEW 9 (2, 4)

 

 

Crossovers

SMC 15 v WGC 13 (3, 4)

MAN 12 v PPC 9 (3, 3)

SAM 19 v POR 7 (3, 3)

QMC 19 v BVC 8 (4, 4)

AOT 17 v HOR 6 (3, 1)

SHC win STM default(3, 0)

GRY 8 v BRA 5 (3, 3)

GRY 17 v NEW 4 (3, 2)

GRY 13 v CSJ 4 (4, 3)

BRA 25 v NEW 3 (4, 3)

BRA 12 v CSJ 1 (3, 3)

CSJ 7 v NEW 3 (3, 3)

TAW 23 v SMC 9 (3, 3)

TAW 20 v QMC 11 (3, 3)

TAW 30 v SHC 6 (3, 3)

SMC 19 v SHC 11 (3, 3)

SMC 13 v QMC 8 (4, 4)

QMC win SHC default (3, 0)

PBS 18 v NAE 10 (3, 3)

PBS 14 v QMC 2 (3, 3)

PBS 13 v WIN 9 (3, 3)WIN 20 v QMC 3 (4, 3)

NAE 11 v WIN 11 (4, 4)

NAE 13 v QMC 6 (5, 3)

TTA 24 v PPC 5 (3, 3)

TTA 20 v AOT 12 (3, 3)

TTA 15 v SAM 9 (3, 2)

SAM 19 v AOT 14 (3, 3)

SAM 16 v PPC 17 (2, 2)

PPC 16 v AOT 11 (3, 3)

Semi-finals

LVN 21 v TWI 8 (5, 4)

PBS 16 v GRY 9 (3, 3)

Final (11-6 half time)

LVN 23 v PBS 9

Fair Play Cup: LVN

Semi-finals

KUR 23 v CSJ 8 (5, 3)

TAW20 v TTA19 (3, 1)

Final (11-6 half time)

TAW 20 v KUR 17

Fair Play Cup: KUR

TWI 9 v SAM 7 (3, 3)

TWI 22 v SWI 4 (3, 3)

TWI 16 v HUT 9 (3, 4)

SAM 12 v HUT 9 (3, 3)

SAM 9 v SWI 6 (3, 3)

SWI 14 v HUT 3 (4, 4)

 

(fair play points in brackets)

CSJ win STM default (3, 0)

CSJ 23 v BVC 7 (3, 3)

CSJ 14 v MAN 11 (4, 4)

MAN 23 v BVC 7 (3, 3)

MAN win STM default (3, 0)

BVC win STM default (3, 0)

 

(fair play points in brackets)

Junior Placing

Collegiate Placing

1. LVN

2. PBS

3. TWI

4. GRY

5. BRA

6. SAM

7. MAS

8. NAE

9.= WIN

9.= TBN

11. HUT

12. CSJ

13. SHP

14. SWI

15. QMC

16. NEW

1. TAW

2. KUR

3. TTA

4. CSJ

5. SMC

6. WGC

7. MAN

8. PPC

9.   SAM

10. POR

11. QMC

12. BVC

13. AOT

14. HOR

15. SHC

16. STM

Millennium Cup 7  2007

Junior Pools Collegiate Pools Junior Grade Year 7/8

MAI 22 v TKK 11 (5,5)

MAI 19 v CSS 16 (4,3)

MAI 15 v RAR 8 (5,4)

CSS 14 v RAR 6 (3,4)

CSS 24 v TKK 10 (5,5)

TKK 11 v RAR 10 (4,4)

SMC 17 v WGC 14 (5,5)

SMC 26 v HVH 6 (5,5)

SMC 21 v POC 4 (5,3)WGC 14 v HVH 7 (3,3)

WGC 12 v POC 5 (3,1)

HVH 13 v POC 8 (3,2)

Crossovers

CSS 19 v NAE 8 (4,4)

KAP 11 v TWI 7 (4,4)

SMC12 v SWI10 (3,3)

SAM 9 v BRA 7 (5,3)

TKK 13 v SHP 10 (5,5)

RAR v RAN default (5,0)

 

Crossovers

WGC 11 v SAM 9 (3,3)

NLC15 v AOT 13 (5,5)

KUR17 v MAN 14 (3,2)

WNM27 v HVH 8 (5,5)

TAW 17 v UHC 14 (4,4)

TTA 8 v POC 8 (3,3)

CMS 9 v TWI 6 (2,4)

CMS 9 v SWI 7 (3,3)CMS 9 v SMC 3 (3,3)SWI 10 v SMC 8 (4,4)

SMC 11 v TWI 7 (4,4)TWI 10 v SWI 7 (5,5)

AOT 18 v QMC 13 (4,4)

AOT 22 v WNM 14 (1,3)

QMC 18 v KUR 11 (4,4)

QMC17 v WNM 12 (3,2)KUR 19 v AOT 10 (5,3)WNM 14 v KUR 10 (4,4)

HUT 17 v KAP 6 (3,3)

HUT v RAN default (5,0)

HUT 19 v SHP 3 (2,2)KAP 15 v SHP 8 (4,3)KAP v RAN default (5,0)

SHP v RAN default (5,0)

PPC 21 v TTA 8 (3,3)

PPC 19 v TAW 13 (4,3)

PPC 15 v SAM 12 (3,3)

SAM 11 v TTA 5 (3,2)

SAM 13 v TAW 4 (3,4)

TAW 15 v TTA 7 (4,4)

Semi-finals

HUT 15 v CMS 5 (5,5)

MAI 15 v NEW 6 (4,3)

Final (10-7 half time)

HUT 16 v MAI 10

Fair Play Cup: TKK

Semi-finals

SMC 22 v QMC 17 (5,5)

STM 18 v PPC 16 (3,3)

Final (8-5 half time)

SMC 15 v STM 12

Fair Play Cup: SMC

NEW 17 v NAE 10 (4,4)

NEW 13 v SAM 5 (4,3)

NAE 13 v BRA 7 (4,4)

NAE 10 v SAM 7 (5,5)SAM 11 v BRA 6 (5,5)

BRA 8 v NEW 6 (3,4)

 

(fair play points in brackets)

STM 14 v UHC 14 (5,5)

STM 17 v MAN 12 (4,4)STM 21 v NLC 12 (5,5)MAN 19 v UHC 6 (5,5)

NLC 20 v UHC 11 (5,5)

NLC 16 v MAN 12 (5,4)

 

(fair play points in brackets)

Junior Placing

Collegiate Placing

1. HUT

2. MAI

3. NEW

4. CMS

5. CSS

6. NAE

7. KAP

8. TWI

9.   SMC

10. SWI

11. SAM

12. BRA

13. TKK

14. SHP

15. RAR

16. RAN

1. SMC

2. STM

3. PPC

4. QMC

5. WGS

6. SAM

7. NLC

8. AOT

9.   KUR

10. MAN

11. WNM

12. HVH

13. TAW

14. UHC

15. TTA

16. POC

Millennium Cup 6  2006

Junior Pools Collegiate Pools Year 5/6 Year 7/8

EBI 22 v BRA 10

HUT 16 v KEL 8

KEL 16 v BRA 13

HUT 14 v EBI 8

EBI 18 v KEL 6

HUT 14 v BRA 8

KOT 15 v CSJ 11

STM 19 v SMC 10

SMC 16 v KOT 15

STM 12 v CSJ 11

SMC 16 v CSJ 12

STM 18 v KOT 12

Crossovers

NAE 15 v BRA 12

SAM 13 v TAW 11

WIN 15 v KEL 10

CSJ 8 v RAN 7

EBI 21 v WKN 12

RAR 13 v MAI 12

Crossovers

CSJ 34 v SOC 4

WAI 30 v HOR 11

KOT 17 v SCC 9

NEW 13 v MAI 12

RAN 8 v TWI 5

MAI 27 v TWI 7

NEW 20 v RAN 6

NEW 26 v TWI 7

MAI 21 v TWI 7

SCC 13 v HOR 8

TAW 29 v SOC 15

TTA 23 v WAI 10

TTA 18 v HOR 11

WAI 22 v SOC 7

TAW 18 v SCC 17

TTA 16 v SCC 15

TAW 30 v WAI 15

SOC 13 v HOR 8

RAR 16 v NAE 9

SHP 15 v WIN 9

WIN 20 v NAE 7

MAI 21 v RAN 14

RAR 26 v WIN 12

SHP 18 v NAE 6

Semi-finals

SHP 15 v TBI 14

HUT 19 v NEW 16

Final ( half time)

HUT 13 v SHP 8

Fair Play Cup: WKN

Semi-finals

TTA 28 v TAW 21

SMC 16 v STM 13

Final ( half time)

TTA 18 v SMC 11

Fair Play Cup: TTA

CSJ 12 v SAM 12

TBI 22 v WKN 7

WKN 16 v CSJ 15

TBI 16 v SAM 10

WKN 20 v SAM 8

TBI 13 v CSJ 11

Junior Placing

Collegiate Placing

1. HUT

2. SHP

3. NEW

4. TBI

5. RAR

6. MAI

7. EBI

8. WKN

9. CSJ

10. RAN

11. WIN

12. KEL

13. SAM

14. TWI

15. NAE

16. BRA

1. TTA

2. SMC

3. TAW

4. STM

5. KOT

6. SCC

7. WAI

8. HOR

9. CSJ

10. SOC

 

 

Millennium Cup 5  2005

Year 5/6 Pools Year 7/8 Pools Year 5/6  Year 7/8 

CCS 9 v NPS 6 (3,4)

PAP 8 v PAU 1 (4,2)

CCS 9 v PAP 2 (4,3)

NPS 9 v PAU 3 (2,4)

CCS 13 v PAU 0 (2,5)

PAP 5 v NPS 1 (4,2)

BRA 33 v PAU 1 (4,4)

POS 19 v RAN 1 (3,3)

BRA 22 v POS 9 (3,3)

RAN 23 v PAU 4 (1,4)

BRA 25 v RAN 5 (4,4)

POS 24 v PAU 5 (4,3)

Crossovers

NPS10 v RAN10 (1,1)

TKM v PAU (3,2)

 

Crossovers

TBN 16 v RAN 12 (5,5)

TKM 16 v PAU 6 (5,5)

POS 9 v RAN 8 (4,4)

TBN 9 v TKM 4 (3,2)

POS 11 v TKM 8 (3,3)

TBN 7 v RAN 6 (4,4)

TBN 8 v POS 5 (5,5)

RAN 9 v TKM 8 (4,3)

TWI 31 v TKM 0 (3,2)

TBI 31 v TBN 9 (3,3)

TWI 14 v TBI 10 (3,1)

TBN 25 v TKM 7 (4,4)

TWI 19 v TBN 8 (5,5)

TKM 24 v TBI 7 (4,4)

Semi-finals

POS 8 v CCS 7 (3,4)

TBN 13 v PAP 0 (4,4)

Final (half time 5-5)

TBN 9 v POS 8

Fair Play Cup: TBN

Semi-finals

BRA 21 v TBI 4 (2,1)

TWI 16 v POS 14 (2,4)

Final (half time 11-4)

BRA 17 v TWI 8

Fair Play Trophy: TBN

   

Junior Placing

Intermediate Placing

1. TBN

2. POS

3. CCS

4. PAP

5.= NPS

5.= RAN

7. TKM

8. PAU

1. BRA

2. TWI

3. TBI

4. POS

5. TBN

6. RAN

7. TKM

8. PAU

Brandon Intermediate: 2004 Millennium Cup winners

Millennium Cup 4  2004

Year 5/6 Pools Year 7/8 Pools Year 5/6  Year 7/8 

TBN 13 v CCS 5 (5,4)

TBN 10 v COR 5 (4,4)

NPS 13 v TBN 11 (4,5)

NPS 22 v COR 3 (4,4)

COR 6 v CCS 5 (4,4)

NPS 12 v CCS 4 (3,3)

TBI  18 v PGS  9 (5,5)

RAN 20 v TBI  19 (5,5)

TBI  14 v TBN 11 (5,5)

RAN 15 v TBN 15 (4,4)

POS 18 v TBN 15 (4,4)

RAN 22 v POS 14 (4,4)

Crossovers

RAN 20 v WIN 4 (5,5)

COR 11 v NTS 6 (4,5)

HFS 10 v RUS 3 (5,5)

TKM 10 v CCS 8 (5,5)

 

Crossovers

TKM 21 v WIN 19 (3,4)

COR 25 v TBN 11 (5,5)

POS 16 v TAI 11 (4,5)

PLM 22 v ADV 6 (5,5)

 

PLM 10 v TKM 6 (5,5)

RAN 8 v NTS 5 (4,1)

PLM 7 v RAN 5 (5,5)

NTS 8 v TKM 2 (4,5)

PLM 10 v NTS 7 (4,4)

RAN 11 v TKM 4 (5,5)

BRA 30 v PLM 17 (4,4)

WIN 21 v COR 18 (5,4)

BRA 22 v COR 14 (5,4)

WIN 19 v PLM 10 (5,4)

BRA 26 v WIN 13 (4,3)

COR 24 v PLM 18 (4,5)

Semi-finals

NPS 14 v PLM 3 (4,4)

TAI 9 v TBN 8 (5,5)

Final (half time 7-7)

NPS 11 v TAI 10

Fair Play Cup: TKM

Semi-finals

BRA 39 v RAN 9 (5,5)

TBI 17 v TWI 16 (4,4)

Final (half time 8-8)

BRA 16 v TBI 14

Fair Play Cup: TBI

WIN 10 v RUS 3 (3,3)

HFS 6 v RUS 5 (4,4)

TAI 13 v RUS 2 (4,4)

TAI 8 v HFS 2 (5,5)

TAI 8 v WIN 5 (4,5)

WIN 8 v HFS 4 (4,4)

TWI 21 v ADV 2 (4,4)

TWI 33 v TKM 6 (4,4)

TWI 19 v TAI  6 (3,4)

TKM 23 v TAI 4 (4,4)

TAI 11 v ADV 6 (4,4)

TKM 20 v ADV 7 (3,3)

Junior Placing

Intermediate Placing

1. NPS

2. TAI

3. TBN

4. PLM

5. RAN

6. WIN

7.   COR

8.   NTS

9.   HFS

10. RUS

11. TKM

12. CCS

1. BRA 2. TBI

3. TWI, 4. RAN

5. TKM

6. WIN

7.   COR

8.   TBN

9.   POS

10. TAI

11. PLM

12. ADV

Millennium Cup 3  2003

Year 5/6 Year 7/8 Year 5/6  Game 4 Year 7/8  Game 4

Game 4

NPS 9 v PAP 3

WIN  v POS (DNP)

NTS 8 v POR 6

COR 7 v TAI 3

PBS def RAN (DEF)

TKM v PES (DNP)

Game 4

COR 14 v RAN 13

POS 16 v PKR 9

TAI 12 v SHP 12

PLM 23 v TKM 13

TBN 23 v ADV 3

PAP v PAU 4

Semi-finals

TBN 13 v CCS 4

PLM 15 v RUS 3

Third playoff

CCS 18 v RUS 12

Final

TBN 22 v PLM 15

Fair Play Cup: WIN

Semi-finals

BRA 4 v WIN 3

TBI24 v BVC 7

Third playoff

BVC 16 v WIN 12

Final

TBI 21 v BRA 12

Fair Play Cup: PAU

   

Junior Placing

Intermediate Placing

1. TBN

2. PLM

3. RUS

4. CCS

5. NPS

6. PAP

7. WIN

8. POS

9.   NTS

10. POR

11. COR

12. TAI

13. PKR

14. RAN

15=TKM

15=PES

1. TBI

2. BRA 

3. BVC

4. WIN

5. COR

6. RAN

7. POS

8. PBS

9.   TAI

10. SHC

11. PLM

12. TKM

13. TBN 14. ADV

15= PAP

15= PAU

Millennium Cup 2  2002

PAR 9 v RAN 8 (half time 5-4)

BRA 8 v BVC 5 (half time 3-3)

WIN 17 v ADV 3 (half time 6-1)

COR 20 v PAU 6 (half time 9-2)

WIN 13 v RAN 6 (half time 6-2)

BRA 22 v PAU 4 (half time 7-1)

PAR 8 v ADV 2 (half time 2-1)

BVC 7 v COR 6 (half time 3-3)

RAN 14 v ADV 6 (half time 7-1)

BVC 16 v PAU 3 (half time 8-2)

WIN 12 v PAR 8 (half time 8-2)

BRA 16 v COR 9 (half time 7-7)

Final (half time 10-3)

BRA 17 v WIN 3

 

Placing

1. Brandon Intermediate - BRA (12 points)

2. Windley School - WIN (12 points)

3. Bishop Viard College - BVC (9 points)

4. Paremata School - PAR (9 points)

5. Corinna School - COR (6 points)

6. Rangikura School - RAN (5 points)

7. Adventure School - ADV (0 points)

8. Pauatahanui School - PAU (0 points)

Millennium Cup 1  2001

PAR 4 points v PAP 0 points

POS 4 points v DIS 1 point

PAR 4 points v POS 0 points

DIS  4 points v DIS 0 points

PAR 2 points v DIS 2 points

POS 4 points v PAP 0 points

Placing

1. Paremata School - PAR (10 points)

2. Postgate School - POS (8 points)

3. Discovery School - DIS (7 points)

4. Papakowhai School - PAP (0 points)

 

 

School Codes

ADV   

AOT

BRA   

BVC

CCS   

COR 

CMS

CSJ 

CSS 

DIS

EBI

GRY

HFS

HOR

HUT

HVH

KAP

KEL

KMI

KOT

KUR

LKV

LVN

MAI

MAK

MAN

MAS

NAE

NEW

NLC

NPS   

NTS

NTH

OTA

OTK

PAP 

PAR  

 

Adventure School

Aotea College

Brandon Intermediate

Bishop Viard College

Cannons Creek School

Corinna School

Cardinal McKeefrey School

Chilton St James School

Coley St School

Discovery School

Evans Bay Intermediate

Greytown Primary

Holy Family School

Horowhenua College

Hutt Intermediate

Hutt Valley High School

Kapiti School
Kelburn School

Kapi Mana Invitation

Kotahi Mana

Kuranui College

Lakeview School

Levin Intermediate

Maidstone Intermediate

Makoura College

Mana College

Masterton Intermediate

Naenae Intermediate

Newlands Intermediate

Newlands College

Natone Park School

Ngati Toa School

Norths

Otaki School

Otaki Te Korowai

Papakowhai School

Paremata School

PAU

PKR

PBS

PES

PLM

POC

POR   

POS

PPC

QMC

RAK

RAN 

RAR  

RUS   

SCC

SHC

SHP

SAM

SMC

SOC

SPP

STM

SWI

TAI 

TAW

TBI  

TBN

TKK

TKM

TWI 

TTA

UHC

WAI

WIN 

WGC

WKN

WNM

Pauatahanui School

Pukerua Bay School

Paraparaumu Beach School

Porirua East School

Plimmerton School

Porirua College

Porirua School

Postgate School

Paraparaumu College

Queen Margaret College

Randwick School

Rangikura School

Raroa Intermediate

Russell School

St Catherine's College

Sacred Heart College

Sacred Heart Primary

Samuel Marsden Collegiate

St Matthew's Collegiate

St Oran's College

St Peter and Paul's School

St Mary's College

South Wellington Intermediate

Tairangi School

Tawa College

Titahi Bay Intermediate

Titahi Bay North School

Te Kura Kaupapa Māori O Wairarapa
Te Kura
Māori O Porirua

Tawa Intermediate

Taita College

Upper Hutt College

Wairarapa College

Windley School

Wellington Girl's College

Waikanae School

Wainuiomata College

Template

Junior Pools Collegiate Pools Junior Grade Year 7/8

Team A 0 v B 0 (0, 0)

x v x (0, 0)

 x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

Crossovers

Team 5 v Team 6 (0, 0)

Team 7 v Team 8 (0, 0)

Team 9 v Team 10 (0, 0)

Team 11v Team 12 (0, 0)

Team 13 v Team 14 (0, 0)

Team 15 v Team 16 (0, 0)

 

Crossovers

Team 5 v Team 6 (0, 0)

Team 7 v Team 8 (0, 0)

Team 9 v Team 10 (0, 0)

Team 11v Team 12 (0, 0)

Team 13 v Team 14 (0, 0)

Team 15 v Team 16 (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

Semi-finals

Team 1 v Team 2 (0, 0)

Team 3 v Team 4 (0, 0)

Final (0-0 half time)

Team A v Team B

Fair Play Cup: Team

Semi-finals

Team 1 v Team 2 (0, 0)

Team 3 v Team 4 (0, 0)

Final (0-0 half time)

Team A v Team B

Fair Play Cup: Team

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

 

(fair play points in brackets)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

x v x (0, 0)

 

(fair play points in brackets)

Junior Placing

Collegiate Placing

1. Team 1

2. Team 2

3. Team 3

4. Team 4

5. Team 5

6. Team 6

7. Team 7

8. Team 8

9. 9

10. 10

11. 11

12. 12

13. 13

14. 14

15. 15

16. 16

1. Team 1

2. Team 2

3. Team 3

4. Team 4

5. Team 5

6. Team 6

7. Team 7

8. Team 8

9. 9

10. 10

11. 11

12. 12

13. 13

14. 14

15. 15

16. 16

Back